Çocuk Tiyatrosu

Çocuk Tiyatrosu

Çocuk Tiyatrosu

Çalışmalarını 2004 yılından bu yana aralıksız sürdüren TOBAV Çocuk Tiyatrosu ile amacımız, çocuklarımızın tiyatro sanatının yaşamın kendisi olduğunu anlamalarını sağlamaktır. Çalışmalar tiyatro eğitiminin yanında çocuklarımızın yaşama rahatlıkla uyum sağlamalarına yönelik fayda kazandırmaktadır. Olaylara, konulara daha rahat odaklanıp, çevrelerinde olanları gözleme, çevreleri ile daha etkin iletişim kurabilme, düşündüklerini açıkça ifade etme ve anlatabilme yeteneklerinin geliştiği gözlemlenmektedir.

Yıllardır çocuk tiyatrolarımız için emek veren İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçısı değerli öğretmenlerimiz ile "TOBAV Çocuk Tiyatrosu" her sene yeni oyunlarla karşınıza çıkmakta ve öğretmenlerimizin tiyatral oyunculuğun yanı sıra, şarkı ve danstan hiç vazgeçmemeleri sayesinde, çocuklarımız çok yönlü sanat eğitimi almaktadırlar.

Sahnelediğimiz Oyunlardan Örnekler

Elmadaki Barış, Uçan Şemsiye, Hababam Sınıfı, Pırtlatan Bal, Pamuk Prenses, Yedi Cüceler, Fareli Köyün Kavalcısı, Bizim Sınıf Masallar Ülkesinde, Anya Manya Kumpanya, Canlanan Masallar, Benim Güzel Pabuçlarım, Oyun Çorbası, Komşu Köyün Delisi, Adını Siz Koyun, 1 Nisan Şakası, Kuşlar Mahkemesi, Tembel Memiş, Bizim Sınıf.